Készülj fel, hogy ezen az utazáson lélegzetelállító tengerpartok, elképesztő víz alatti világ, kulturális ínyencségek, különleges népcsoportok és még különlegesebb állatok várnak rád.
Indonézia egyik legnagyobb szigete Celebesz (vagy más néven Sulawesi) és méltánytalanul kevesen ismerik.
Pedig mennyi csoda, és kulturális sokszínűség jellemzi Indonézia ezen szegletét.
Itt élnek a Toraják, akiknek a halálnál nincs fontosabb dolog az életükben, temetési szokásuk egy nyugati ember számára nehezen felfogható, meghökkentő hagyomány. Róluk egy dokumentumfilm készítésében is részt vettem, amit ezen a linken te is megtekinthetsz.
Vagy a bajok, azaz a tengeri cigányok, akik 50 évvel ezelőtt még apró hajókon éltek és csak akkor jöttek ki a szárazföldre, ha valamit nem lehetett megoldani a tengeren. Manapság már cölöpökre épült házaikban, kisebb kolóniákban látogathatjuk meg falvaikat. Róluk is készítettünk filmet, ez pedig ezen a linken található.
Ezen a szigeten él a kókuszrák, aki a világ legnagyobb ízeltlábú állata, kékes színű, és kókuszt eszik, ollójával képes összeroppantani ezt a kemény gyümölcsöt. A legnagyobb példány másfél méteresre is megnő.
Találkozhatsz az apró kobold makival is, aki az egyik legkisebb főemlős a világon és sokak szerint a legbájosabb állat. Akár 5 méterre is képes ugrani, miközben farkával egyensúlyozik, amely kétszer akkora, mint a teste.
A Togean-szigeteken azt is kipróbálhatod milyen egy 32 fokos öbölben úszni sok ezer medúza között, akik nem csípnek. Vízbe hajtott fejjel lebegve a távoli medúzák apró csillagoknak tűnnek a víz alatt. Egészen szürreális élmény. De nemcsak medúzák rejtőznek a víz alatt, hanem rengeteg színes korall, halak és vízi élőlények, amerre csak szem ellát. Ha szeretsz sznorkelezni, ezután a hely után nehéz lesz túlszárnyalni, bárhol is járj a világon. Ha szerencsénk van, még delfineket is fogunk látni szabadon, természetes környezetükben a hajóról.
UNESCO világörökségi helyszín is akad a szigeten, méghozzá a Rammang Rammang Nemzeti Park területén, ahol a világ második legnagyobb karszthegysége található. Őskori barlangok is vannak itt, és apró csónakba pattanva meg lehet csodálni az egész környéket.
Sulawesi szigetén nagyon nehézkes az utazás. Helyismeretet igényel a repülőjáratok összehangolása és nagyfokú szervezettséget a szárazföldi utazás. Ha erre az utazásra jelentkezel, ezt vállalnod kell.
A legjobb tudomásom szerint raktam össze ezt az útitervet, remélem sokatokkal találkozom újra ezen a gyönyörű szigeten.